18–21 вересня 2019 року у межах 26-го BookForum у Львові пройшов X Львівський міжнародний бібліотечний форум. Цього року його тема: «Нова бібліотека – відповідальність кожного». Ювілейний форум зібрав величезну кількість небайдужих до бібліотечної справи – понад 350 учасників майже з усіх регіонів України, а також Німеччини, Польщі, Литви, Естонії, Хорватії, Білорусі.
Сергій Жадан, український поет, прозаїк,
громадський активіст і запрошений гість форуму в своєму виступі наголосив: «Той,
хто встиг поховати бібліотеку як явище, трохи поспішив... Бібліотеки – це не
просто поличка з книгами, а осередки, навколо яких має бути зосереджено
культурне життя…». Крім того, Сергій Вікторович вважає, що «видавці і
письменники не мають стояти осторонь від долі бібліотек. Бібліотеки не про те,
щоб зберігати, а про те, щоб ділитися. Тому ми приречені на співпрацю».
Тож і видавництво «Олді+» намагається «не стояти
осторонь» і цього року стало офіційним партнером X Львівського міжнародного
бібліотечного форуму.
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що X Львівський міжнародний бібліотечний форум - це 4 дні, 22 паралельних заходи на різних локаціях Львова. Так учасники дискусії «Нова бібліотека: бути чи не бути?» висловили своє експертне бачення якою бути новій бібліотеці. Відмовитися від століттями напрацьованих традицій і цінностей чи перетворитись на інфомедіахаб?
Під час круглого столу «Бібліотека на підтримку реформ» обговорено як книгозбірні сприяють економічному, соціальному та культурному розвитку громади і країни на прикладі бібліотек США та інших країн. Не менш важливою стала дискусія щодо ІТ у бібліотеці, адже складно уявити сучасну бібліотеку, яка б не використовувала інформаційні технології. На жаль, у застосуванні ІТ бібліотеки в Україні значно відстають від своїх зарубіжних колег. Особливо болючим для України є питання АБІС – систем, що автоматизують основні технологічні процеси роботи бібліотеки з інформаційними ресурсами.
Учасники Бібліофоруму також обговорили, як світові тренди – штучний інтелект, змішане навчання, роботизація, філософія відкритості, економіка спільної участі – у найближчому майбутньому впливатимуть на розвиток освіти та науки та чи всі вони позначаться на діяльності бібліотеки? З учасниками з різних європейських країн досліджували яким має бути сучасний стиль бібліотеки, якою її бачать наші користувачі і громада, які інновації є успішними, як еволюціонує читання. Дійшли висновку, що бібліотека – це не лише книга, це – знання у різних проявах і формах…
В
межах Бібліофоруму також пройшла постер-сесія «Бібліотека для кожного», студія
стендових доповідей «Пошук майбутнього» та вулична музично-поетична акція за
творами Івана Франка.