Особливості підготовки наукових, науково-популярних, навчальних, довідкових видань до випуску

  • Особливості підготовки наукових, науково-популярних, навчальних, довідкових видань до випуску

Саме так називався науково-практичний семінар, що проходив в Одесі 18-19 липня 2019 року.

Дуже корисна штука, треба сказати, ці семінари. Конкретно на цьому дуже багато часу було приділено питанням, що стосуються оформлення титульної, контртитульної та останньої сторінок. Це саме ті питання, по яких часто виникають суперечки з авторами.

Ось, наприклад, ситуація. Десь автори почули, що тепер каталожна карта повинна оформлятися за ДСТУ 8302: 2015, мовляв, замість знака «крапка й тире» («. — ») сьогодні рекомендовано застосовувати знак «крапка». При цьому поняття «бібліографічний запис», «бібліографічний опис» та «бібліографічне посилання» змішалися в купу. А насправді це ж різні речі! У згаданому вище ДСТУ йдеться саме про бібліографічне посилання (простіше кажучи, використану літературу), і до оформлення каталожної карти не має жодного стосунку.

Але, коли вам каже це один замовник, - ви сперечаєтесь із ним, доводите, що він не правий… Та коли ви це чуєте від десятого автора, то починаєте сумніватися (може, я щось упустив?!). І ось тут дуже доречні такі науково-практичні семінари: і з фахівцями поспілкуватися можна, і запитання поставити, і про нововведення дізнатися.

Отже, наші спеціалісти повернулися з семінару та готові працювати!


2019-07-22 16:58:34
436
2000-2021. © Видавництво "Олді+"
Розробка і підтримка сайту: веб-студія Herson IT