Відбулася презентація книги «Православне життя в Одесі: від революції до сталінського одержавлення (1917–1945)»

  • Відбулася презентація книги «Православне життя в Одесі: від революції до сталінського одержавлення (1917–1945)»

6 лютого в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася презентація книги «Православне життя в Одесі: від революції до сталінського одержавлення (1917–1945)», яка вийшла у видавництві «Олді+».

Автор книги – багаторічний дослідник бібліотечних фондів Микола Іванович Михайлуца, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства, історико-правових та мовних дисциплін Одеського національного морського університету, член Міжвідомчої координаційної ради з питань краєзнавства при Президії НАН України, член правління Національної спілки краєзнавців України.

Видання присвячено православному життю в Одесі у складний період нашої історії – від революції до радянсько-німецької війни. У монографії розглядаються трансформації у православному соціумі міста у складний період історії: революції 1917–1921 рр. та вилучення церковних цінностей; Великого терору 1937–1938 рр., коли проходили масові арешти серед духовенства; окупації міста 1941–1944 рр. – досі маловивчена тема в історичній науці. Особливу увагу автор зосереджує на процесах, що супроводжувались з боку комуністичної влади пропагандистськими нападками, знищенням храмів, репресій церковних діячів, тиску і заборони щодо церковного життя соціуму.

Унікальна складова книги – персоніфікація історичного минулого, а саме присутність у кожному розділі книги окремого нарису під назвою «Голгофа одного клірика», присвяченого одній Людині, яка на думку автора, заслуговує на шану й пам’ять нащадків.

Сподіваємось, що ця книга стане у нагоді фахівцям-історикам, краєзнавцям, музейним працівникам, студентам вишів, слухачам семінарій та школярам.

2020-02-08 17:53:06
579
2000-2022. © Видавництво "Олді+"
Розробка і підтримка сайту: веб-студія Herson IT