Каталог товарів

Презентація книги "Позалегеневий туберкульоз"

Категорії

15 лютого в Одеському національному медичному університеті відбулася презентація книги «Позалегеневий туберкульоз» колективу авторів Мацегор Н. А., Марічереда В. Г., Антоненко П. Б., Шпота О. Є., Смольська І. М., Капрош А. В., Зайцев А. С., Омельян Л. П.

Проблема, якій присвячений підручник, стосується туберкульозу. У більшості людей туберкульоз асоціюється з хворобами легень та досягає 80% уражень. Однак у 20% випадків реєструються позалегеневі форми туберкульозу, які останніми роками мають тенденцію до щорічного зростання на понад 10%. Сучасні базові питання позалегеневого туберкульозу побудовані відповідно до наказів і протоколів, затверджених Міністерством охорони здоров’я України.

Підручник дає змогу познайомитися з багатьма клінічними формами цієї загрозливої патології. Так, у ньому представлені епідеміологія, етіопатогенез, генетичні чинники (що впливають на тяжкість і перебіг захворювання), патологічна анатомія, класифікація, принципи діагностики (лабораторної та інструментальної) і диференційна діагностика, можливі ускладнення, напрями та схеми лікування й профілактики основних позалегеневих захворювань, викликаних туберкульозом.

Значний розділ присвячений особливостям епідеміології та діагностики, лікуванню поєднаної патології, що включає відразу декілька епідемічно небезпечних хвороб, які мають світову тенденцію до поширення (туберкульоз – ВІЛ/СНІД та туберкульоз – ВІЛ/СНІД – вірусний гепатит (В, С)), та запобіганню їм.

У підручнику висвітлені міжнародні стандарти контролю за туберкульозом, сучасні підходи до виявлення та діагностики туберкульозу на первинному рівні надання медичної допомоги, категорії населення з підвищеним ризиком захворювання на позалегеневий туберкульоз, варіанти тактичних дій для лікарів установ загальної медичної мережі в епідемічному вогнищі.

Наприкінці кожного розділу підручника наведено перелік рекомендованої літератури за темою.

Контрольні питання, тестові завдання та ситуаційні задачі можуть бути використані під час позааудиторної та аудиторної підготовки.

Підручник призначений для підготовки студентів IV–VІ курсів закладу вищої освіти за навчальною програмою «Фтизіатрія», а також для лікарів різних фахових спеціальностей.

Туберкульоз повинні знати й розпізнавати лікарі всіх напрямів у зв’язку з тим, що ця хвороба уражує весь організм людини, може локалізуватися в усіх органах і системах макроорганізму.

Якщо в людини починається кашель, з’являється температура чи інші симптоми, вона не йде в тубдиспансер, а найперше звертається до свого сімейного лікаря, від якого залежить своєчасність тих чи інших методів обстеження, точність діагнозу, що не дасть змогу пропустити туберкульоз. Це стосується й хірургів, гінекологів, ларингологів, окулістів, дерматологів, педіатрів, інфекціоністів та інших фахівців.

( 1 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*